Altmedic.sk – Zdravá alternatíva v rukách lekára

Bowen

bowen

BOWEN – Austrálske relaxačné masáže

Bowenova metóda je dynamickým systémom masáže svalu a spojivového tkaniva, ktoré je v celosvetovom meradle revolúciou v zdravotníctve. Používa sa úspešne 40 rokov a pomáha tisíckam trpiacich. Ohromila lekárov i terapeutov, ktorí dodnes nevedia presne ako pôsobí. Keby Tom Bowen žil, mnoho masérov by sa ho rado spýtalo, prečo metóda účinkuje tak efektívne. Bowenova masáž využíva iba jemné pohyby ale s ohromujúcimi účinkami. Uľaví ľuďom s vážnymi bolesťami chrbta, krku už po troch sedeniach, zmiznú migrenózne bolesti hlavy, zmenšujú sa bolesti kolien, členkov a ramien. Existujú i prípady, keď sa zlepšili i skoliózy.

Metóda sa používa aj na zlepšenie ťažkostí ako napr.:

  • menstruacne_bolestihučanie v ušiach
  • alergie
  • astma
  • infekcie močového mechúra
  • vysoký a nízky krvný tlak
  • depresie
  • ekzémy
  • menštruačné bolesti a nepravidelnosti cyklu
  • klimakterické obtiaže a návaly

Trúfam si povedať, že Bowenove masáže zlepšujú takmer všetky zdravotné ťažkosti. Skutočne ohromujúce je, že určité poradie presných jemných pohybov je úplne bezbolestné, príjemné, aplikuje sa cez oblečenie. Je to metóda bezpečná pre každého od novorodencov, cez tehotné ženy až po starých ľudí. Nie je to akupunktúra ani akupresúra, ale telo na ňu reaguje podobne, ale bez použitia ihiel a elektrických prístrojov. Udržiava telo v rovnováhe.

Čo vieme o pôsobení?

Metóda využíva systém pozitívnych a negatívnych pohybov. Tieto pohyby cez svaly, šlachy a nervy vysielajú zložitú správu do mozgu, ktorý spustí rad reakcií, ktorých výsledkom je svalové uvoľnenie. Akékoľvek napätie v tejto oblasti je znížené. Kým jeden pohyb má účinok blahodárny, séria pohybov v správnom poradí má účinok na celé telo. Často porovnávame telo s gitarou, ktorá potrebuje občas doladiť.Pritom s ním často hrubo zaobchádzame. Spíme na zlých matracoch s mnohými vankúšmi, takže chrbtica neodpočíva v správnej polohe, nevhodne cvičíme, beháme v zlých topánkach, ktoré netlmia nárazy. Zdvíhame veci bez ohnutia kolien a držania rovnej chrbtice. Nosíme tašky na ramene a zaťažujeme len jednu polovicu tela. Vtedy sa naše telo vychyľuje z prirodzenej rovnováhy. Často tiež miznú opuchy, je to preto, že sa stimuluje tiež detoxikácia a čistenie organizmu a lymfodrenážou, ktorá je súčasťou masáže. Po Bowenovej masáži sa uľaví ľuďom aj psychicky, často hovoria, že z nich „niečo spadlo“. Majú omnoho viac energie, môžu sa lepšie sústrediť na svoje aktivity. Preto odporúčam masáže aplikovať nielen terapeuticky ale aj preventívne.

Referencie

Kristína (21 rokov): Od 12 rokov som trpela ťažkými kŕčmi a bolesťami pri menštruácii. Neraz som musela aj jeden, dva dni ostávať doma na PN. Pred rokom som sa dozvedela o Bowenovej technike. Pred prvou masážou som v úspech veľmi neverila, ale už po 2. návšteve boli moje bolesti citeľne slabšie. Dodnes chodím na masáže pravidelne a cítim sa takmer na 100% v pohode. Počas mojich dní môžem dokonca športovať, či plávať.