Altmedic.sk – Zdravá alternatíva v rukách lekára

Detoxikácia

Detoxikácia

Mary Staggs Detox – revolúcia v detoxikácii

Ponúkame vám možnosť detoxikácie organizmu v originálnej anglickej vaničke Mary Staggs detox. Jej autorkou je Dr. Mary Staggs, anglická lekárka, ktorá za tento objav dostala vysoké štátne vyznamenanie.
Metóda Mary Staggs Detox prospieva všetkým, dokonca i tým, ktorí si myslia, že sú úplne zdraví a dodržiavajú zásady správnej výživy. Ak ste často unavení, vyčerpaní, ak máte bolesti začnite s ňou najlepšie ihneď.

Náš zdravotný stav závisí od vrodenej schopnosti organizmu reagovať na neustále zmeny, ku ktorým dochádza na všetkých jeho úrovniach. Keď sme zdraví, našim organizmom plynule prúdi bioenergia. Ak je prúdenie zablokované, objavujú sa choroby, je treba obnoviť počiatočnú rovnováhu.

Elektrolytická ionová detoxikácia je jednoduchým, účinným a bezpečným spôsobom ako zbaviť bunky toxínov a naše energetické pole opäť uviesť do rovnováhy. Keď ponoríte nohy do ionizovaného kúpeľa, dostanú sa vaše telesné tekutiny do kontaktu s vodou, pretože na každom chodidle sa nachádza množstvo reflexných bodov, ktoré korešpondujú s určitými orgánmi. Na chodidlách sú aj začiatky mnohých meridiánových dráh, ktorými sú prenášané podnety k príslušným orgánom. Detoxikácia rešpektuje teda reflexnú terapiu a akupunktúru.

Po zapnutí detoxikačného prístroja začne prebiehať elektrolýza, sprevádzaná ionizáciou vody. Elektrolýza spôsobuje vylučovanie látok obsiahnutých vo vode, póroch a mazových žľazách na nohách a rukách, ponorených vo vode. Vo vode sa vytvorí elektromagnetické pole, ktoré stimuluje reflexné zóny na nohách i rukách a tieto stimuly sú prostredníctvom telesných tekutín odovzdávané orgánom a systémom a pomaly šírené po celom tele.

Naše telo tvorí prevažne voda, mimoriadne aktívne a interaktívne médium. Prepravuje živiny po celom tele, rozpúšťa toxíny, bráni prehriatiu organizmu a reguluje kyslosť vnútorného prostredia. Dve tretiny vody tvorí vnútrobunečná tekutina, zbytok je v tkanivách, lymfe, plazme a mozgomiešnom moku. To všetko sú slané roztoky, ktoré sú v organizme v tesnom vzťahu, hoci sú oddelené rôznymi membránami. Ak majú bunky nášho tela záporný elektropotenciál 70-90 mV, absorpcia živín a vylučovanie toxínov prebieha normálne, ak sú ale bunky vystresované a poškodené, majú záporný potenciál 10-20mV. Také bunky prijímajú minimum živín a vylučujú minimum toxínov. To je merateľné. Prístroj Mary Staggs napomáha optimalizácii záporného potenciálu a uvádza organizmus do ideálnej bioelektrickej rovnováhy.

Z tela postupne odchádzajú ďalšie a ďalšie jedy, metabolity, ktoré sa naukladali v priebehu rokov, následkom zlej stravy, nevhodného životného štýlu, fajčením, konzumáciou korenených jedál, alkoholu, ale aj životom v znečistenom prostredí či používaním kozmetických prostriedkov a pod.

Detoxikačný kúpeľ je vhodné absolvovať 2x týždenne po 20 – 30 minút, optimálne 10x.

Indikácie: je obzvlášť vhodný pri poruchách krvného obehu, bolestiach kĺbov, artritíde, poruchách trávenia, alergiách, sinusitídach, migrénach, chronickej únave, zhoršenej funkcii pečene i obličiek alebo pri príznakoch predčasného starnutia, kožných problémoch, zápche, chorobách močových ciest, vaginálnych mykózach. Je medicínsky potvrdené, že po detoxikácii sa zlepší mikrocirkulácia, tým aj okysličovanie a zásobovanie tela živinami.

Ako vyzerá výsledný efekt? Väčšina klientov si všimne zmeny hneď po prvýkrát. Klienti často popisujú pocity blaha, vyrovnanosti, jasnosť myslenia, povznesenia, zlepšenú pohyblivosť, kľudnejší spánok.

 

Viac o klasickej detoxikácii

(pre stiahnutie v .pdf formáte kliknite na odkaz):

Článok pre časopis Rebecca

Ryžová diéta