Altmedic.sk – Zdravá alternatíva v rukách lekára

Mäkké techniky

Mäkké techniky Okrem klasických medicínskych postupov, vám na základe získaných medzinárodných certifikátov ponúkam možnosť využiť viaceré prírodné, komplementárne metódy liečby. Tieto metódy rešpektujú telo ako celok, nenahrádzajú liečbu klasickou medicínou. Sú podpornými a komplementárnymi prostriedkami. Pomáhajú zlepšit proces harmonizácie mysle, tela a ducha. Tieto metódy sa navzájom veľmi dobre dopĺňajú a kombinujú individuálne podľa daného problému klienta. Mám s nimi bohaté skúsenosti.

Su Jok terapia

Je jednoduchá terapeutická metóda, rozpracovaná prof. Park Jae Woo z Južnej Kórey. Využíva sústavy vysoko aktívnych bodov zhody na rukách a chodidlách.
V zmenšenej podobe odrážajú anatomickú stavbu organizmu. V okamihu stimulácie príslušného bodu vzniká liečebná elektromagnetická vlna, ktorá má na chorý orgán liečivý a normalizačný účinok.

Reiki

je terapia pôsobením energie prikladaním rúk terapeuta na telo pacienta. Vedie k hlbokému uvoľneniu, uvoľňuje zablokovanú energiu, odstraňuje z tela toxíny, privádza do tela liečivú životnú silu, zvyšuje vibrácie a tým telu dodáva životnú energiu. Hlbokým uvoľnením sa odstránia bloky na telesnej i psychickej úrovni. Uvoľnenie blokov vedie k normálnemu toku životnej energie vo všetkých oblastiach a tým k odvádzaniu nečistôt a toxických látok. Takto vyčistený organizmus má viac priestoru pre všetky životné procesy a môže prijímať viac životnej energie, lepšie ju ukladať a využívať.

Bowenova technika

bola vyvinutá v polovici 20. storočia v Austrálii Tomom Bowenom. Je to metóda presných a jemných pohybov cez povrch svalu, aby otvorila energiu v tele. Je podobná jemnému brnkaniu cez určitý sval, nerv, šlachu. Spúšťa vibráciu, ktorá uvoľňuje kaskádu reflexov nervov vo svalovom tkanive. Tieto reflexy obratom uvoľňujú kĺby, svaly, zlepšujú obeh krvi a lymfy. Vyrovnáva funkcie orgánov. Pôsobí výnimočne na vystresovaných ľudí, uvoľňuje svalstvo chrbtice, stuhnuté ramená, kolená , zlepšuje funkciu obličiek, pôsobí tiež lymfodrenážne, pomáha obmedziť časté respiračné ochorenia a znížiť vysokú hladinu ASO. Pomáha proti nespavosti, celkovej vyčerpanosti, bolestiach chrbta, tenisovom lakti. Vyrovnáva vlastnú hladinu hormónov a tým zmierňuje menštruačné a klimakterické tažkosti. Harmonizáciou telesných funkcií prinavracia radosť do života. Prečítajte si viac o bowenovej masáži.

VHT technika

Vibromuskulárna harmonizačná technika (VHT) je inovovaná Bowenova technika, zdokonalená Jockom Ruddockom, obohatená o niektoré ešte účinnejšie hmaty, vychádza z jeho bohatých skúseností s pacientami na celom svete. Pacienti po aplikácii týchto liečebných metód cítia úžasné uvoľnenie nielen svalstva ale i psychického napätia, ktoré sprevádza náš uponáhľaný život. Je to jednoducho veľmi príjemná relaxácia a vrele ju odporúčam používať i preventívne.