Altmedic.sk – Zdravá alternatíva v rukách lekára

Referencie

Reakcie našich pacientov a klientov

Kristína (21 rokov): Od 12 rokov som trpela ťažkými kŕčmi a bolesťami pri menštruácii. Neraz som musela aj jeden, dva dni ostávať doma na PN. Pred rokom som sa dozvedela o Bowenovej technike. Pred prvou masážou som v úspech veľmi neverila, ale už po 2. návšteve boli moje bolesti citeľne slabšie. Dodnes chodím na masáže pravidelne a cítim sa takmer na 100% v pohode. Počas mojich dní môžem dokonca športovať, či plávať.

Štefan (62 rokov): Ďakujem Vám  z celého srdca za liečenie, pomoc, za krásny ľudský prístup. Ďakujem Vám,že môžem chodiť bez pomoci fr.palíc, že zase môžem s radosťou sa tešiť na ďalšie dni, mesiace čo ma ešte čakajú.

Ondrej (47 rokov): Pracujem v kovovýrobe a som náruživý športovec. V dôsledku namáhavej manuálnej práce trpím chronickými bolesťami chrbta – vyskočená platnička. Nedokážem sa vzdať športu a Bowenova masáž mi umožňuje podávať športové výkony na úrovni môjho dvadsaťročného syna.

Daniela (28 rokov): Dlhé roky som trpela na atopický ekzém, vyskúšala som stovky mastí a krémov, kožní lekári ma testovali ako laboratórneho zajaca. Už v minulosti mi pomohla homeopatia a aj tentokrát, najmä v kombinácii so skenarom. Dnes už sa nehanbím nikomu podať ruku, lebo už nemám do krvi popraskané dlane, prsty a záhyby na rukách. Sú úplne pekné a zdravé. Ďakujem!

Andrea (36 rokov): Pri svojej práci manažéra som často trpela bolesťami hlavy a nespavosťou. Skúšala som rôzne tabletky, relaxačné techniky, no účinok bol krátkodobý. Odporučili mi vyskúšať Skenar a po rôznych zmenách fyzických aj psychických bolesti hlavy a nespavosť ustúpili. Zároveň pozorujem aj moju lepšiu odolnosť voči stresu.

Jozef (54 rokov): Po päťdesiatke mi začali bolesti ramena. Navštívil som odborníka na končatiny – ortopéda, ktorý mi urobil komplexné vyšetrenie pohybového ústrojenstva vrátane RTG celej chrbtice. Výsledkom bolo konštatovanie, že stav odpovedá môjmu veku a je to začínajúca reuma. Z medikamentov som dostal tabletky – nie však na vyliečenie, ale len na zmiernenie bolesti. S potešením som privítal novinku v rehabilitácii – SCENAR terapiu, v súkromnom centre u MUDr. Macháčkovej. Po niekoľkých aplikáciách SCENARU mi bolesti ustúpili, až sa stratili.

Gabriela (47 rokov): Keď mal môj syn dva roky, zistili mu, že nemá zostúpené testis v skróte. Bola vykonaná obojstranná orchidopexia, po ktorej ľavé vajíčko opäť zaujalo polohu mimo semenníkov. Počas šiestich rokov sme absolvovali polročné kontroly u detského urológa, ale stále som cítila potrebu nájsť iné možnosti liečenia, ktoré by prinútili ľavé vajíčko zaujať tú správnu polohu. Patrím medzi tých šťastlivcov, ktorým pani MUDr. Macháčková vyriešila veľký zdravotný problém dieťaťa a názorne ukázala, ako sa môžu spájať odborné lekárske skúsenosti s niektorými alternatívnymi metódami liečenia. V našom prípade bola použitá nielen homeopatia, Bowen-relaxačné masáže, ale aj skenar terapia. Dnes má môj syn 12 rokov a môžem s istotou povedať, že práve jej sa podarilo vyriešiť taký zdravotný problém, ktorý podľa lekárov bol neriešiteľný a jedinú možnosť videli iba v možnosti opätovnej operácie s prípadným odstránením vajíčka. Nemôžem nespomenúť aj jej komplexný prístup ku každému človeku a taktiež oceniť jej snahu celkovo harmonizovať osobnosť pacienta. V našom prípade nielen riešila náš prvotný zdravotný problém, ale pomohla nám zvládnuť aj ďalšie detské ťažkosti ako napríklad zmiernila nám alergické prejavy.

Robert (30 rokov): Môj problém – alopecia areata bol už dlhší čas neriešiteľným problémom aj pre mnohých lekárov. Absolvoval som množstvo vyšetrení a na mnohé som ešte čakal, až som sa rozhodol absolvovať liečbu Skenar-om. Už v krátkom čase som badal rapídne zlepšenie môjho zdravotného stavu. Oceňujem individuálny prístup k pacientovi, príjemnú atmosféru a profesionalitu.

Lenka (28 rokov): K pani doktorke som sa dostala s akútnymi bolesťami chrbta a ťažkosťami pri dýchaní. Moja obvodná lekárka na základe posúdenia, ktoré bolo asi zo vzdialenosti 1 metra povedala že je to problém s chrbticou ktorého príčinou je sedavé zamestnanie. Po vyšetrení skenarom v ambulancii pani doktorky Macháčkovej som sa so zdesením dozvedela že som prekonala pľúcnu embóliu. Na základe ďalšieho vyšetrenia na Heydukovej ulici mi bolo oznámene že mi zachránila život. Nikdy jej za to nebudem dostatočne vďačná a rada by som jej takto poďakovala a zaželala jej veľa úspechov.

Zuzana (27 rokov): V 25-tich rokoch sa u mňa začali objavovať rôzne subjektívne ťažkosti (opuchy nôh, silná peľová alergia, mykózy, zle trávenie, búšenie srdca, zťažené dýchanie, nespavosť). Posledné tri mi spôsobovali navyše nepríjemnú psychickú úzkosť (hlavne v noci) a náladovosť. Keď som k tomu začala nezmyselne priberať a všetky lekárske vyšetrenia boli v poriadku, dostala som sa k MUDr. Macháčkovej. Doteraz k nej chodím pravidelne už siedmy mesiac a okrem toho, že sa cítim zdravo a neporovnateľne s pôvodným stavom, pochopila som ako všetky ťažkosti spolu súviseli a ako sa im dá predchádzať. Lekári sa na mňa dívali ako na človeka, ktorý si vymýšľa a zdržuje. Absolvovala som terapiu skenarom, bowenovu masáž, rôzne očistné kúry a podporu homeopatikami. Alergia je minimálna napriek tomu, že je práve sezóna, trávenie sa upravilo, váha sa vrátila do normálu, mykózy, búšenie srdca, ťažkosti s dýchaním a nespavosť zmizli úplne. Chcem sa týmto podeliť o svoju skúsenosť a zároveň poďakovať pani doktorke za pomoc. Želám jej ešte veľa rovnako spokojných pacientov.

Eleonóra (54 rokov): Mám skoliózu chrbtice a v poslednej dobe som mávala časté bolesti v oblasti krížov, čo nakoniec vyústilo k takým bolestiam, že som sa jedno ráno nemohla ani pohnúť. Našťastie som ešte predtým chodila k pani doktorke Macháčkovej na Bowenovu masáž, tak som jej opísala môj veľký problém a ešte v ten deň som sa dopravila v bolestiach do jej ambulancie. Nechcelo sa mi veriť, keď som po vyše hodine liečenia skenarom opustila ambulanciu bez náznaku nejakej bolesti pri najmenšom pohybe a ten pocit, že sa môžem zohnúť a narovnať si chrbát bez bolesti sa nedal ani opísať. Tuto terapiu som absolvovala ešte ďalšie dni a odvtedy mam s mojimi problémami pokoj. Určite sa ešte vrátim k terapii so skenarom, lebo už by som nechcela zažiť také veľké bolesti, ako naposledy. Som veľmi rada, že som spoznala túto alternatívnu liečbu skenarom a veľmi si vážim srdečný a humánny prístup pani doktorky Macháčkovej k pacientovi.

Zuzana (29 rokov): Od detstva trpím atopickým ekzémom, ktorý sa v 25. rokoch rozšíril úplne na celé telo, skončilo to hospitalizáciou. Absolvovala som rôzne vyšetrenia u dermatológa, imunológa, mala som predpísané rôzne injekcie, mastičky, lieky, avšak všetko pomohlo len dočasne a po vysadení sa to opäť vrátilo, v ešte horšom stave. Nakoniec som sa rozhodla pre inú alternatívu a absolvovala som liečbu u MUDr. Macháčkovej – očistná kúra, “upratovanie” v tráviacom systéme, homeopatiká, Skenar – terapia. Dnes, po takmer ročnej liečbe, sa cítim výborne, ekzém výrazne ustúpil a konečne nie som doškriabaná, červená a pokožka nie je taká sucha. Ďakujem a prajem veľa ďalších úspechov!

Norika (46 rokov): Moje zdravotné problémy začali veľkými bolesťami v ľavej sánke. Po zdravotných vyšetreniach, ušné, zubné, krčné, nervové som absolvovala Stomatologické vyšetrenie, kde by boli zistené poruchy temporomandibulárneho kĺbu. Lekár mi povedal, že sa mi začína vydierať kĺb na ľavej sánke. Predpísal mi antibiotiká a boli mi podávané obstreky do ľavého kĺbu. Po ukončení obstrekov 9x, bolesti neustupovali. Ďalej som absolvovala vyšetrenie CT na Onkologickom ústave, kde podľa vyšetrenia mi bol zistený osteóm na ľavej sánke. Lekár mi povedal, že je potrebná operácia, nakoľko osteóm sa zväčšoval a tým spôsoboval aj komplikácie. Museli mi zoperovať obidve sánky. Operácia trvala 4,5 hodiny a prebehla bez komplikácii. Z histologického vyšetrenia bol osteóm nezhubný. Po operácii som absolvovala rehabilitácie a rôzne cvičenia. Zdravotné problémy postupne ustupovali. Rok po operácii znovu nastali bolesti v ľavej sánke. Znovu som absolvovala vyšetrenie, kde mi bolo zistené oslabenie kĺbu. Lekár mi predpísal analgetiká od bolesti Veral, Dorsiflex, Voltaren, Diazepan, Mydocalm, Surgam, no žiadne analgetiká od bolesti nepomáhali. Znovu som absolvovala rehabilitácie, cvičenia, bola mi zhotovená náhryzová dlaha, ktorá mala slúžiť na posilňovanie kĺbu. Lekár ma uisťoval, že to chce len čas, lebo to bola náročná operácia a všetko sa to upraví. Trvalo to vyše pol roka a bolesti boli neznesiteľné pri každom pohybe ústami, nielen cez deň ale aj v noci. Rozhodla som sa, že vyskúšam Alternatívnu medicínu, lebo som o nej veľa počula a čítala. Vedela som, že nemám čo stratiť. Dočítala som sa na Internete o súkromnom centre Altmedic pod vedením pani doktorky Macháčkovej. Neváhala som, zavolala som jej a hneď som sa objednala. U pani doktorky Macháčkovej som absolvovala terapiu so Skenarom, tiež Bowenovu masáž a dodnes používam produkty z Mŕtveho mora. Pani doktorku som navštevovala pol rok a môžem povedať, že neľutujem. Chcem týmto úprimne poďakovať pani doktorke Macháčkovej za jej zodpovedný, príjemný a ľudský prístup k mojej liečbe. Vďaka nej moje bolesti úplne ustúpili a znovu sa môžem zaradiť do bežného života, čo pred tým nebolo možné. Želám jej veľa zdravia, úspechov v jej práci, veľa spokojných pacientov a ešte raz veľké ĎAKUJEM.

Alena (59 rokov): Keď som prišla prvýkrát k MUDr. Macháčkovej, nechcelo sa mi žiť. Napriek návštevám ortopéda bolesti kolena neustávali, bez paličky by som nebola schopná chodiť. Zúfalá som sa obrátila na Altmedic. Neviem, aké terapie mi robila pani doktorka, dnes však chodím po lese ako kedysi, do schodov vybehnem bez problémov, sviatočne si trúfnem obuť topánky s vysokým opätkom bez následkov. Upravila som si stravu, pár kíl išlo dole a ja viem opäť žiť naplno. MUDr. Macháčkovej ďakujem a želám jej veľa spokojných pacientov.

Vojtech (63 rokov): Máj 2012. Od novembra sa liečim u MUDr. Macháčkovej. Cítim sa neporovnateľne lepšie. Mával som tak silné bolesti svalov a kĺbov, že som v noci takmer nespával. Bolesti som mával aj počas celého dňa a nielen pri pohybe ale dokonca aj v sede. Behal som niekoľko rokov po doktoroch ale nič mi nevedeli zistiť a potom mi ani nenasadili liečbu. Po dlhom čase trápenia som sa nakoniec dostal k nejakým injekciám, ale tie sa mohli brať len raz za pol roka, pretože mali kopu nežiadúcich účinkov. V rámci môjho zdravotného stavu som sa cítil beznádejne. Odkedy sa liečim u pani doktorky skenarom, bolesti zmizli, schudol som pätnásť kíl, v noci už spávam dobre. Liečim sa naďalej, pretože manuálne pomerne ťažko pracujem a po veľkej fyzickej námahe sa ešte občas bolesti objavia, s tým ako to bolo pred liečbou sa to ale vôbec nedá porovnať.

Jana : MUDr. Macháčková je úžasná pani. Veľmi ústretová, ľudská, prístupná so zodpovedným a profesionálnym prístupom. Pri ťažkých rozhodovaniach mi vždy pomohla jej podpora lekára so skúsenosťami a dodala mi kľud a presvedčenie, že postupujeme pri liečbe dcérky správne. Vďaka jej radám nemusela brať 2 roky atb. a celkovo sa jej chorobnosť znížila, za čo sme nesmierne vďační a samozrejme si prajeme, aby to tak zotrvalo čo najdlhšie. Jej radami a postupmi pomáha zvládať aj zdravotné problémy nás rodičov:-). Prajem jej veľa spokojných klientov a hlavne veľa síl v tom, čo robí.

Tatiana: Viac rokov trpím na zníženú imunitu, opakované užívanie ATB kv.prínosovým dutinám a boleťami žalúdka. Môj problém začala riešiť MUDr. Macháčková a zdravotný stav sa mi výrazne polepšil. Mám radosť, že môžem navštevovať Altmedic a prístup a prácu MUDr. Macháčkovej si veľmi vážim.

Ľudmila : U pani doktorky Macháčkovej som našla presne takú zdravotnú starostlivosť, akú som hľadala – má schopnosť identifikovať skutočné príčiny zdravotných problémov, zrozumiteľne ich vysvetliť pacientovi a navrhnúť účinnú liečbu, ktorá odstraňuje príčinu, skutočne lieči (nielen potláča dôsledky ako je to pri tradičných postupoch) a vráti človeka do zdravého stavu. Zrozumiteľnou pozitívnou komunikáciou pani doktorka odstraňuje strach a neistotu, navodí duševnú pohodu a motivuje k sebadisciplíne – obe sú pre uzdravenie veľmi dôležité. Som pacientka s rôznorodými zdravotnými problémami, ktoré nie je možné liečiť každý zvlášť (tradičné postupy sú teda neúčinné), preto veľmi oceňujem komplexný prístup pani doktorky k ľudskému organizmu ako celku, v ktorom všetko so všetkým súvisí. Za všetku starostlivosť pani doktorky som veľmi vďačná, bez nej by som cestu k zdraviu nenašla.

Napíšte nám aj Vy Vaše skúsenosti s nami:

[contact-form-7 id=”39″ title=”Contact form 1_copy”]