Altmedic.sk – Zdravá alternatíva v rukách lekára

Skenar terapia

Skenar – regenerácia, je bezbolestná a uzdravujúca metóda na riešenie akútnych a chronických ochorení.

Vývoj skenaru
Začiatkom 80. rokov dvadsiateho storočia bola na podnet ruskej vesmírnej agentúry vyvinutá technológia, ktorou sa dali na jednej strane spoľahlivo lokalizovať patologické procesy a na druhej strane ich úspešne ovplyvňovať. Pod vedením neurológa prof. Revenka sa podarilo vedcom vyvinúť špeciálne elektroimpulzy, ktoré sú ľudským organizmom chápané ako jeho vlastné. Sú aplikované neinvazívne priamo na kožu, na ktorej zaktivujú nervové zakončenia a následne nervové vlákna A a C. Tie vedú impulz cez miechu k prislúchajúcim miestam v mozgu a aktivujú nervový reflexný oblúk. Výsledkom tejto reakcie je vylúčenie stoviek molekúl neuropeptidov, ktoré spúšťajú kaskádu chemických reakcií v organizme. Tieto reakcie sú zodpovedné za rýchlu regeneráciu a rýchlejšie uzdravenie človeka.

Pôsobenie
Ľudské telo je vystavené vplyvom vonkajšieho sveta. V zdravom stave reguluje organizmus všetky funkčné pochody ako je látková výmena, srdcová aktivita, mozgová aktivita podľa svojho optimálneho programu. Neustále prebiehajú regulačné a adaptačné mechanizmy, ktoré podliehajú vonkajším a vnútorným vplyvom. Opakovaním patologického pôsobenia v chorom stave sa môže schopnosť regulácie obmedziť alebo zablokovať. Patologické funkčné pochody sa môžu vďaka prispôsobivosti organizmu prevziať a telo ich začne vnímať ako vlastné. Pritom vlastné zdravé pochody akoby zabúdalo.

Cieľom skenar regenerácie je znova priniesť dynamiku do regulačných procesov, poukázaním na tieto patologické prevzaté signály a udaním nového vzoru zdravej homeostázy. To privedie organizmus k liečivej reakcii. Zlepší sa jeho adaptačná schopnosť postupne na jednotlivých úrovniach: biochemickej, imunitnej, hormonálnej, neurovegetatívnej, emocionálnej a psychosomatickej.

Výslekom je značne skrátená doba uzdravenia ako aj citeľné zníženie bolestí.

Kontraindikácie: skenar prístroj sa nepoužíva u ľudí, ktorí majú kardiostimulátor.

Indikácie:Skenar2
Akútne aj chronické ochorenia v akomkoľvek štádiu / alergie, tráviace ťažkosti, žalúdočné vredy, zápchy, hnačky , nafukovanie, stavy po hepatitíde a pod./ Ochorenia štítnej žľazy.
Liečenie bolestí: po úrazoch, reumatické ochorenia, bolesti chrbtice, kĺbov, nervové bolesti / neuralgie/, bolesti hlavy, migrény, popáleniny, ťažko sa hojace rany, bolesti v pätách – pätné ostrohy
Športová medicína: zranenia, rýchla rehabilitácia a regenerácia organizmu športovca po výkone, regenerácia svalstva, zlepšenie stavu svalstva s nasledovným znížením rizika zranenia, tenisový lakeť
Hojenie rán: po úraze, popáleniny, operačné rany, vredy predkolenia, preležaniny, podvrtnutie, vykĺbenie, modriny a odreniny, odstraňuje opuchy.
Fyzioterapia a rehabilitácia: zmierňuje bolesť a svalové napätie, zlepšuje kvalitu tkaniva. Významne urýchľuje regeneračné pochody. Odstraňuje následky cievnych mozgových príhod.
V kozmetike: zlepšuje farbu a štruktúru pleti, zlepšuje pružnosť a stupeň napätia pleti, účinne lieči zmeny pleti súvisiace so stresom, redukuje príznaky starnutia, omladzuje a osviežuje pleť, poskytuje pocit celkového uvoľnenia a zdravia, zmierňuje vrásky a redukuje tvorbu nových, zlepšuje účinok kozmetických prípravkov.
Chronický únavový syndróm
V gynekológii: opakované výtoky, mykózy, bolestivá menštruácia, chýbajúci cyklus, problémy s otehotnením. Zmiernenie príznakov klimaktéria.
V urológii: opakované zápaly močových ciest, inkontinencia, piesok a kamene v obličkách

Dĺžka pôsobenia je pre každé ochorenia individuálna. Akútne ochorenia sú často po troch sedeniach odstránené. Chronické ochorenia potrebujú viaceré liečebné cykly počas niekoľkých týždňov. Doba jedného sedenia môže trvať od niekoľkých do cca 90 minút.
Počet sedení je závislý od reakcie organizmu na impulz.
O čo lepšia a rýchlejšia je reakcia tela, o to je rýchlejší a lepší uzdravovací proces. Ak máte záujem o túto terapiu, objednajte sa.

Príklady pôsobenia:
Mariana 60 ročná: bolesti kolien, ramien, lumbalgia vpravo, opakované renálne koliky, naposledy v januári 06. Po 5 sedeniach klientka vymočila piesok , prestali bolesti chrbta, kĺbov, dobre spí.
Maroško 7-ročný: Minulý rok 2x výsev Erythema nodosum, hospitalizovaný na kožnej klinike, nechutenstvo, opakovane nález Streptokoka v hrdle. Vysoké hodnoty ASO. Po 5 sedeniach a následne po mesačnej prestávke, počas ktorej telo regenerovalo sa negativizovali hodnoty ASO. Dieťa dobre spí a začalo pekne jesť.
Jana, 26-ročná: pred 5 rokmi operovaná na ileus, mala veľké problémy s trávením všetkých jedál.Po 5 sedeniach tráviace problémy vymizli. Pacientka môže s odstupom 1 mesiaca jesť všetky potraviny.
Miroslava 30-ročná: Myofasciálny syndróm po komplikovanej stomatologickej operácii a tonzilektómii, následne rýchlo po sebe. Intenzívne bolesti v temporomandibulárnom kĺbe, od marca 05 denne užívala Veral, Dorsiflex, Voltaren, Tramal a Diazepam, Po 5 sedeniach bolesti v kĺbe vymizli.
Dezider 34-ročný: od októbra do decembra 05 trikrát akútne Lumbago, po 5 sedeniach ústup bolestí, tie sa v menšom rozsahu znovu objavili 2 týždne po stimulácii, po 1x opakovanom pôsobení ústup bolestí, odvtedy sa má dobre, lyžuje.
Jozef 48 ročný: problémy s trávením pálenie žáhy, nafukovanie, podľa jeho vyjadrenia „ celý život „ po 5 sedeniach sa stav upravil.
Anna 53 ročná: bolesti v pätách pri chôdzi, na rtg. Pätná ostroha – po 5 sedeniach bolesti úplne ustúpili, odvtedy / jún 2005/ bez obtiaží.

Skenar je prístroj, s ktorým vaše telo komunikuje.

Použitie skenar prístroja sa už niekoľko rokov úspešne rozšírilo v krajinách EÚ, najmä v Rakúsku, Nemecku a Veľkej Británii.

„Jednou z podmienok uzdravenia je chuť uzdraviť sa.“ Seneca